Listopad 2014

První advent, pečeňák a svetr na hrnek

30. listopadu 2014 v 23:06 | Drahuš |  Vánoce 2014
Tak nám to opravdu začalo. Ve městech na náměstích máme rozsvícené vánoční stromy, probíhají Vánoční trhy se spoustou dobrot a vánočního zboží a hypermarkety začínají praskat ve švech.
Doma jsme zapálili první svíčku na adventních věncích a svícnech a plánujeme, jaké dobroty si upečeme.

U nás letos ladíme do červené barvy.Červenou moc nevyhledávám, ale na Vánoce ji mám ráda.
Na okně na schodišti mám malou dekoraci z háčkovaných hvězdiček a oříškůDneska jsem ještě dělala pečený čaj. Chtěla jsem zkusit jen pomerančový. Přidala jsem ještě citron, skořici, hřebíček a malinko perníkového koření. A aby nebyl hrneček nahatý, upletla jsem mu svetrUsmívající se. Inspirovala jsem se na Pinterestu, kde je hodně nápadů.
Přeju vám spoustu pohody s Vašimi blízkými, málo předvánočního stresu a pokud nebudou umytá okna, nebo vyleštěný nábytek - nevadí. O tom přeci Vánoce nejsou.

Mějte se krásněUsmívající se

Giveaway u Katie

25. listopadu 2014 v 20:57 | Drahuš |  Jen tak...
Hezký večer,

Jelikož jsem na blogu v podstatě nováček, ráda jsem využila příležitosti a přihlásila se do své první giveawey, která probíhá na blogu u Katie. Tvoří spoustu krásných věcí.


Soutěží se o tohoto krásného skřítka


Hezký večer

Drahuš.

O perníkové chaloupce a věnečku

23. listopadu 2014 v 21:47 | Drahuš |  Ruční práce
Krásný nedělní večer,

nebojte se, nebudu tady vyprávět známou pohádku. Jen se s vámi podělím o mé víkendové tvoření, více čí méně úspšné.

Tím prvním dílem je perníová chaloupka. Zalíbila se mi v jednom časopisu a troufla si na ní. Jenže není to tak jednoduché jak to vypadalo na stránce časopisu. Už těsto mě zlobilo, a práce s cukrovou polevou také není žádná legrace. Určitě to chce cvik a šikovné ruce. Skláním se před všemi, kteří toto umí...

A tady je výsledek. Není to dokonalé, to je jisté, ale chaloupka je na čajovou svíčku a krásně nám to doma voní Usmívající se.A mým druhým projektem na tento víkend je nový věnec na dveře. Ten starý jsme měli už několik let a okoukal se nám.
Inspirovala jsem se na Pinterestu, materiál nasbírala na zahradě a ve sklepě v krabicích s ozdobami. Korpus je kupovaný.


Zítra mě čeká ještě drobné uklízění a začnu zadělávat těsta na cukroví. Určitě se postupně podělím o recepty- naše rodinné. Mám týden dovolené, tak to vezmu jedním šupem a bude upečeno Usmívající se

Mějte se krásně, užívejte předadventní čas a těším se na nápady na Vašich stránkách.

Drahuš.

Oprava,malování a zářijová procházka

14. listopadu 2014 v 20:44 | Drahuš |  Jen tak...
Kráný páteční večer,

před třemi lety nám v zimě díky velkému množství sněhu zateklo do střechy. Máme ji z poloviny šikmou, z poloviny rovnou a tam zateklo. Trochu se nám na schodišti propadl strop, ale nic vážného a letos jsme si to nechali opravit, strop částečně zateplit a snížit. Takže takhle to u nás vypadalo.Zároveň jsme nechali celé schodiště oškrábat a nově vymalovat. Teď už jdeme do finále. Samozřejmě je to spojené s velkým úklidem, protože se všechno zaneslo i do bytu. Tak hlásím - všechna okna umytá, záclony vyprané, nábytek vyleštěnýUsmívající se . Ještě bych potřebovala chvilku na zahrádku, uklidit fuchsie, vykopat jiřiny a o listí nemluvímZamračený. Zítra nás čeká pokládka linolea a přidělat nové garnýže. Už je to optimističtější.


A aby to nebylo tolik pracovní, ještě se vrátím k naší zářijové dovolené. Jeli jsme se podívat na hrad Zvíkov. Interiéry byli sice uzavřeny, natáčeli tam nějakou pohádku, ale vyhlídky na Vltavu a podhradí nám to vynahradili.


Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za návštěvu a Vaše komentáře a užijte si co nejlépe prodloužený víkendUsmívající se.

Drahuš.

Sobotní řízkování, nedělní vlny a cmunda

2. listopadu 2014 v 16:15 | Drahuš |  Ruční práce
Přeju Vám hezkou neděli,

v Praze panuje celodenní mlha.Takové to pravé dušičkové počasí, které je dobré akorát tak na knížku v posteli , a nebo háčkování.Já jsem se pustila do nového projektu. Háčkuji povlak na polštář. U Jany se mi zalíbil vlnkový vzorek. Chvíli to trvalo a několikrát jsem párala, než jsem se chytla. Opět mi také pomohlo video z YouTube klik. Je sice v angličtině, ale je dosti názorné.


K obědu jsme si udělali cmundu. Není to sice moc nedělní oběd, ale máme ji rádi a nám na dni nezáleží.Usmívající se


Ještě se vrátím k sobotě. Konečně jsem se dostala k muškátům a udělala si řízky na příští rok. A přidala jsem pár větviček brslenu.
A na závěr růžičky z listí, viděla jsem je u spousty blogerek, tak jsem je vyzkoušela. Je to moc pěkná podzimní dekorace.


Tak to byl můj víkend. Jdu se opět chopit háčkuUsmívající se.
Přeji Vám všem pohodový večer i celý týden a děkuji za návštěvu.

Drahuš.