Prosinec 2014

Zahrada v zimě, bagetky a přání

31. prosince 2014 v 13:08 | Drahuš |  Jen tak...
Konečně zima dorazila i k nám do Prahy. Nejspíš sníh dlouho nevydrží, hlásí oteplování. U nás bylo dopoledne -2°C. Zahrada je krásně zasněžená.


V pondělí jsem upekla celozrné bagety. Těsto zadělávám v pekárně, to je pohodička a krásně těsto vykyne. Dnes jsme dojedli poslední s domácí lučinou s cibulkou.


Také mi včera přišel balíček. Objednala jsem si zbytky látek. Určitě bude na potah na polštářky, a nějaké maličkosti. Plány mámMrkající. Zatím to budou jednodušší projekty, ale těším se.


A na konec - přeji Vám všem úspěšný rok 2015, hodně zdraví Vám i vašim blízkým a spoustu dobrých nápadů. Jsem ráda, že jsem poznala tolik skvělých kamarádek-mohu-li to říci a těším se, že se zde i na vaších blozích budeme s dobrou náladou setkávat i v příštím roce. Děkuji všem za návštěvy a milé komentáře. Mějte se krásně.

DrahušUsmívající se
Betlémské zvonění

27. prosince 2014 v 17:30 | Drahuš |  Vánoce 2014
Moc Vás všchny zdravím!
Nejprve moc děkuji za vánoční přání v komentářích a doufám, že jste si vše užíli co nejlépeUsmívající se.

Vánoční svátky se nám pomalu blíží ke konci a aby jsme si ještě užili trochu té sváteční atmosféry, zašli jsme si na výstavu do pražské Betlémské kaple. K vidění tu jsou betlémy z různých materiálů, zvony a zvonky včeho druhu, improvizovaná zvonařská dílna a zvon Mistr Jan, který byl odlit 6.prosince na Betlémském náměstí a příští rok bude osazen do prázdné kaple. Výstava je v podzemních prostorách, tak některé fotky nejsou ideální.


Betlém z korálků


Betlémy z kukuřičného šustí
Dřevěné betlémy
Své řezbářské umění předvádel pan Zdeněk Farský z Náchoda.
Čertovské hrátky


Pražský betlém


Betlém keramický z dílny pana Bronislava Kuby z Lesního ateliéru v KerskuHáčkované betlémyPerníkový betlém a vánoční perníčky
Atmosfétu dotvářeli ozdobené stromečky
Improvizovaná zvonařská dílnaZvon Mistr Jan


Budhistický zvon


Kravské zvonce


A ještě další zvony...


Prostředí výstavyVýstava potrvá do 4.1.2015.A aby té kultury nebylo málo, zaskočili jsme ještě na výstavu obrazů Ivy Hüttnerové v Novoměstské radnici v Praze.


Mám sice pár fotek z obrázků z výstavy, ale navím jak je to s autorskými právy, tak alespoň odkaz na její stránky klik .

Tak to je pro dnešek vše, užívejte zbytek svátků ( kdo nemusí v pondělí do práce, těm závidím Mrkající)
a mějte se faj.

DrahušUsmívající se


Šťastné a veselé...

24. prosince 2014 v 11:35 | Drahuš |  Vánoce 2014

Přeji všem veselé Vánoce plné pohody a dobré nálady a spustu pěkných chvil s Vašimi blízkými.

Drahuš.


Vyhrála jsem!

21. prosince 2014 v 16:12 | Drahuš |  Vánoce 2014
Krásnou 4.Adventní neděli Vám všem přeji,
možná víte, že jsem se v listopadu přihlásila u Katie do její i mé první giweaway. A světe div se! Ráno 15.12. v 5:30 h vstanu do práce, juknu se zalepenýma očima na mail a... Já jsem vyhrála!!! Asi poprvé v životěUsmívající se.Radost byla veliká a ještě stále je. Skřítek nám už zdobí obývák a je to opravdu fešák.

V sobotu jsem rychle spěchala na poštu. Balíček byl zabalený do vánočního papíruAgbárek byl zvědavý....


V balíčku bylo i přáníčko k Vánocům


A to je on - Vánoční skřítek. Katka mi do balíčku ještě přidala levandulové srdíčko.Moc Katce děkuji, i její dcerce Janke, která losovala za asitence yorkšírky CindyUsmívající se.

Mějte pohodový večer a děkuji za návštěvu i komentáře.

Drahuš Usmívající se

Adventní výlet

7. prosince 2014 v 16:35 | Drahuš |  Vánoce 2014


Včera jsme si s manželem udělali výlet do saského města Pirna. Původně byla v plánu tvrz Königstein, ale když jsme přijížděli k parkoviští, čekala nás 400m dlouhá fronta aut. Tudíž jsme se otočili a jeli do devět kilometrů vzdálené Pirny.

Prošli jsme si Adventní trh plný různých druhů svařeného vína, grilovaných klobás, ovoce v čokoládě, cukrové vaty a jiných dobrot.Já si dala svařáček a potom jsem měla nějak těžké nohyUsmívající se.
Typické saské ozdoby do oken, svícny a figurky.


Na trhu probíhala soutěž o nejlepší vánoční štolu saských pekáren


Výzdoba v centru města


Zajeli jsme si i do nedalekých Drážďan, tady už jen nakoupit pár maličkostí. Nejvíce toho měl v tašce Agbárek- jako vždyckyUsmívající se. Ale to bude až pod stromeček. Za odměnu, že na nás čekal doma, dostal psí adventní kalendář. Moc mu psí dobrůtky chutnají Mrkající.

A takovou měli výzdobu v nákupním centru. Postavičky se pohybovali.Malý suvenýr z adventního trhuNa závěr Vám přeji pohodový zbytek 2. adventní neděle a příjemný týden a děkuji za vaše milé komentáře.

Drahuš.