Leden 2015

Tak různě...

24. ledna 2015 v 18:27 | Drahuš |  Jen tak...
Krásný večer, tak nám malinko přituhlo, v Praze máme -2°C a včera i trošičku nasněžilo. Zahradu máme lehce pocukrovanou.A co se událo za posledních čtrnáct dní ?

Určitě to mnohé znáte. Musíte do těch hobbymarketů-já potřebovala novou zářivku, ale neodejdete jen se zářivkou. Tu vám do ruky padne jedna kytka, tu druhá a najednou máte ve vozíku semínka a kdo ví co ještě.
Fialka je ve skutečnosti tmavší a hyacint bude bílý. Do vázičky jsem si nastříhala pár větviček zlatice.


Pustila jsem se do šití. Ze zbytkového balíčku, který jsem si koupila na netu jsem ušila manželovi povlak na anatomický polštář a malé srdéčko.


Po velmi dlouhé době jsem si došla do knihovny. Je mi líto dávat peníze za nové knihy, ke kterým se člověk třeba ani nevrátí a tak půjčování je skvělá volba. Fejetony od Ivanky Deváté mám ráda, délka je tak akorát když čtu před spaním, většinou zvládnu tak dvě stránky a je konec. také od Ivana Krause to jsou krátké povídky-veselé a Agáta ta nikdy nezklame.


Včera jsem se večer pustila do pečení, neb jsem nekoupila pečivo manželovi na dnešek do práce. Těsto zadělávám v domácí pekárně, mám ho vyzkoušené a používám na housky, rohlíky i bulky.

Tady je recept:

260ml vlažné vody
2 lžičky soli
1 lžička cukru
3 lžíce oleje
350 g hladké mouky
150 g polohrubé mouky (část někdy nahradím celozrnou)
20 g čerstvého droždí, nebo 1 sáček sušeného
1 vejce na potření

Suroviny dáme v uvedeném pořadí do pekárny a zapneme program Těsto. Po vykynutí vytvoříme druh, který chceme, necháme ješte půl hodiny vykynout na plechu s pečícím papírem, potřeme rozšlehaným vejcem.Podle chuti můžeme posypat hrubou solí, nebo kmínem, semíky.Pečeme cca 15 min při 200°C

A podle Vlastičky jsem upekla kakaovou buchtu s čokoládou a jablky. Vlastička má z těsta muffiny, já těsto dala do chlebíčkové formy.


Ráno jsem muže vypravila do práce a před polednem vyrazila na nákup. A co bylo k obědu? Jelikož jsem doma sama s Akouškem a v lednici se bál zbytek bramborového knedlíku, tak jsem k němu přidala dvě vejce. Knedlík s vajíčkem-to můžu. Agbárek měl králíčka s rýží. Ať si kluk dá do čumáčku.

To je pro dnešek vše. Mějte pohodovou neděli i celý nový týden.

Drahuš.

Co nového v novém roce?

11. ledna 2015 v 15:23 | Drahuš
Také vám někdo každý rok po Vánocích přešije všechny kalhoty ve skříni, že jsou malé? Smějící se My jsme proti tomu začli bojovat, a to pohybem. Vyrazili jsme s manželem na tůru po okolí. Prošli jsme Dolní Chabry, pokračovali do Zdib a a dál do starých Ďáblic a přes les zpět domů. Udělalo to pěkných 12 km za necelé tři hodinky. Celou cestu pořádně fučelo, že se ani fotit nedalo, cloumalo to s námiUsmívající se. Domu jsme přišli už za tmy ale byli jsme krásně unavení...

Agbárek na nás čekal doma, bohužel už hodně špatně chodí a musíme mu pomáhat i vstát. Je mi z toho moc smutno, protože nás v dohledné době čeká to nejtěžší rozhodnutí...


Za kvalitu fotek se omlouvám, fakt to lépe nešlo.Cestou ze Zdib do Ďáblic nad námi létalo spustu letadel, která šla na přistání.


Pohled na Čakovice a Letňany


A to samé o pár kilometrů dál a už za tmy


A co dělám doma, pletu čtverce na polštář. Pletení mě baví více než háčkování. Ale háčkování se úplně nevzdávám. Nějaké menší projekty určitě budou.


A na konec-nějaké to kvítí. Opět mi vykvetla orchidej. Nevím čím jsem si to od ní zasloužila, protože má péče o ní je téměř žádná. Tak je na mě hodnáUsmívající se.


Mějte se krásně, díky za návštěvu a komentáře a pohodový zbytek nedělě.

Drahuš