Březen 2015

Malá dovolená a velké překvapení

21. března 2015 v 22:19 | Drahuš |  Výlety
Moc Vás všechny zdravím,

od pátku, minulého týdne do středy tohoto týdne jsme si s manželem udělali kratší dovolenou. Zajeli jsme si do Bayerisch Eisenstein-Bavorské Železné Rudy. Náhoda tomu chtěla, že jsme tady před lety poznali skvělé manželé, majitele penzionu Wiesenau. Byli jsme zde již poněkolikáté. A ráda penzion doporučuji, pokud plánujete cestu na Šumavu.
A jelikož nelyžujemeZamračený, což je asi škoda, protože je v okolí vyžití jak na běžky, tak na sjezdovky, podnikali jsme turistické výlety. Jak do Čech, tak do Německa.

Dnes Vás provedu po B.Eisenstein.

Penzion WiesenauKoutek na chodbě


Snídaňová místnost s naší každodenní snídaníA procházka po vesnici

Nádražní budova


Nádražní muzeum


Sklárna s obchůdkem a restauracíV pozadí hora Arber, tady se lyžuje, sáňkuje


A pohled do vesnice. V podstatě, většina domů jsou penziony, nebo domy s prázdninovým bytem.


A jaké je to překvapení?

Celé černé, je to holčička, je jí pět týdnú, budeme jí říkat Bonny a moc se na ní těšíme Usmívající se. Když máme chvilku a majitelé volno, jezdíme jí navštěvovat. I její tři sourozence. Už začínají pěkně lumpačit Smějící se.A to je pro dnešní den vše. Příště vás pozvu na výlety z dovolené.

Přeju Vám pohodovou neděli,děkuji za návštěvu a komentáře a mějte se krásněUsmívající se

Drahuš.

Zvu vás...

7. března 2015 v 21:54 | Drahuš |  Jen tak...

...na výstavu Předjaří v Královské zahradě na Pražském hradě a na malou procházku. S kamarádkou jsme využily dnešního luxusního počasí.
Výstava se letos koná již po třetí a každý rok je spojena s výstavou ze sbírek Pražského hradu. Letos to je soubor kovových plastik. Potrvá do 15. března 2015. Otevřeno je denně od 10.00 do 16.30 a vstupné je pohopouhých 20,-Kč.

Chrám Svatého Víta a Jelení příkopII.nádvoří Pražského hradu


Hradčanské náměstí


Malostranské střechy


Radnické schody


Schody z Jánského vršku do Nerudovy ulice


A jelikož po tak náročné procházce jsme potřebovaly doplnit energii, zašly jsme si do Cukrárny a kavárny U Knoflíčků na Újezdě. Dopřály jsme si chlebíčky a dortík s kávičkouUsmívající se.

Nakonec pohled z mostu Legií.

Doufám, že jsem vás moc neunavilaUsmívající se (mě tedy bolí nohy- když jde člověk za dámu a má boty na podpadku) a že jste si užili pěknou sobotu. Mějte se krásně.

P.S.Zítra se jedeme podívat na štěňátko Smějící se !!!

Drahuš.