Červen 2015

Háčkovaná dečka a ze zahrádky

14. června 2015 v 20:29 | Drahuš |  Ruční práce
Hezký nedělní večer Vám přeji,

víkendové počasí nebylo k mnoha z nás zrovna přívětivé. Voda je sice potřeba, ale viděla jsem na stránkách některých z vás, že zahrádky dostaly co proto. A to mě mrzí. Tak vám přeji ať se zahrádky zmátoří, aby vaše práce nebyla zbytečná. U nás v Kobylisých nespadlo skoro nic, jen bouřka byla slyšet.

V sobotu jsem po delší době vytáhla dečku, kterou jsem začala dělat asi před čtvrt rokem. Chybělo mi jen půl poslední řady. Dečku jsem naškrobila, vyžehlila a našla jí místečko.
Na zahradě začíná kvést Klematis a jahody pomalu dozrávají. Letos jich ještě asi nebude moc, ale na chuť jsou dobré.


A naše Bonnynka, čertovo kvítko. Už má 19 kg a stále slušný apetitUsmívající se. V úterý jí budou čtyři měsíce. Už plánujeme výcvik, jen základní poslušnost a trochu obranu aby mě pěkně ohlídala. Je to velká kámoška se všema pejskama, což jsem ráda.


Mějte se krásně a přeji všem pohodový týdenMrkající. Drahuš.

Malé ohlednutí

7. června 2015 v 12:32 | Drahuš |  Jen tak...
Hezkou neděli přeji,

když jsme byli v květnu u manželovo rodiny u Milevska, nemohla jsem odolat pampeliškovému nadělní. Udělala jsem si pár skleniček pampeliškového medu. Není sice moc hustý, ale do čaje to nevadí.
A co nás trápí na zahradě? Máme něčím napadené stromy. Sice letošní pupeny vyrostly, ale ostatní jehličí úplně uschlo. a opadává. Na předzahrádce to byl malý stříbtný smrček, tak ten jsem už uřízla. A nejspíš to samé čeká i dva další stromy. U souseda to postihlo tůji, ta uschla celá ZamračenýA květ pivoňky pro Vás všechnyUsmívající se. Mějte hezký zbytek nedělě!


Drahuš MrkajícíVýlet na Kokořínsko a jahodová zmrzlina

6. června 2015 v 16:30 | Drahuš |  Výlety
Moc Vás všechny zdravím v horkém odpoledni.

Od čtvrtka mě trápí chřipkaPlačící, tak se trochu povaluji a ani nemusím užívat léky, abych se v tomhle vedru vypotila. Stačí horký čaj a leje ze mne.

Manžel má službu a Bonnynka ani nestojí o žádné větší aktivity, je jí také teplo a navíc je unavená. V pátek byla s manželem na velké slavnosti. Vdávala se mi tchýně. Asi po stopadesáti letechSmějící se si brala svého partnera. Obřad měli na zahradě u svého domku. Já díky nemoci zůstala doma. Tak to s nimi oslavím dodatečně.

Výlet jsme absolvovali minulý týden. Jak jsem na blogu psala ,Kokořínsko máme moc rádi, prošli jsme ho s Arkou a Agbárkem křížem krážem. A rádi si ho projdeme i s Bonnynkou. Zatím musíme volit kratší trasy, aby nám to holka vydrželaUsmívající se.
Dva špuntiSmějící se. Toho korkového jsem si všimla až doma.A náš jahodový záhonek, jahody jsou zatím zelené. Do květináčů jsem zasadila pár balkonových rajčátek a jsou tam ještě dvě papriky s tyčkami. Příští rok snad bude více zeleniny, jen co Bonnča pobere trochu rozumu - ráda hrabe. Na zmrzlinu jsem jahody koupila. Jsou České, někde od Kolína.
Zmrzlinu jsem dělala poprvé, tak nevím jaká bude. Recept jsem našla na netu a trochu ho upravila. Tak určitě dám vědět, jaký byl výsledek.

Mějte se moc hezk ya užívejte zbytek víkendu ...Usmívající se Drahuš.