Červenec 2015

Víkend u nás

19. července 2015 v 18:19 | Drahuš |  Jen tak...
Přeji vám hezkou neděli,
jak zvládáte tahle vedra a sucho. Připadá mi, že to klasické léto vůbec není. Buď jsou šílená vedra, nebo chladno.

Náš víkend byl napůl pracovní a napůl válivý. V sobotu byl manžel v práci. Já jsem jela brzy ráno nakoupit a potom jsem se sestřenicí vyčistily jezírko na zahradě. Už to bylo třeba. Vše bylo přerostlé. Voda nevypadala vábně


Potom jsem si uklidila, doprala prádlo a vyžehlila, bylo to suché raz dva. Končila jsem okolo půl čtvrté a pak se už jen povalovala a přežívala společně s Bonnynkou.

Už v týdnu se chlapi pustili do renovace laviček. Dřevo bylo schnilé, barva oprýskaná a to vše natřeno na modroZamračený .
Bohužel nemám fotku. Dřevo dali pryč a kovovou konstrukci obrousili až na kov. A už máme natřeno. Nová prkna ještě na nátěr čekají.Takto vypadá náš trávník díky suchuZamračený. Musíme vyřešit vodu na zalévání. Dešťovky máme málo, a zalévat z vodovodu- tak se nedoplatíme. Už máme něco naplánované.


A nový přírustek do bytu, ibišek. Jen nevím jakou má barvu, to je překvapeníUsmívající se. Poupátek má spoustu, tak doufám, že vykvetou.


A květ floxu ze zahrady, pro všechny z vás, kdo jste přišli nahlédnout.Mějte se hezky, Drahuš ♥


Výlet na Čap

12. července 2015 v 13:43 | Drahuš |  Výlety
Pěknou neděli přeji,
nemohli jsme nevyužít pěkného včerejšího počasí a udělali jsme si výlet do našeho oblíbeného Kokořínska. Ráno bylo příjemně chladno, a v podstatě celá cesta vedla lesem . Vrátili jsme se do míst, kde jsme výletovali s naší Arkou a Agbárkem, je to neuvěřitelné, před devíti lety. Včera jsme nešli tak velký okruh, jako tehdy. Byl dlouhý 5,8 km. Na mapě je označen černou přerušovanou čarou.

A co bylo našim cílem? Zřícenina hradu Čap a Čapská palice. Co o tomto místě praví internet?
Spatříte zde bizarní skalní kyj, tzv. Čapskou palici, která je ojedinělou ukázkou zvětrávání železitého pískovce. Prohlédnete si sklep a objekt kruhového půdorysu o průměru 2,8 m v hloubce kolem 3 m pravoúhle ustupující do středu. Od dochovaných prostor tesaných ve skále a cisterny užasnete nad dechberoucím rozhledem do okolí. Hrad byl opuštěn již v 15. stol.

V lese za příjemné vůně borového jehličí jsme si dali malou sváču, i Bonnynka dostala pár piškotků. Pokračovali jsme k rozchodníku Pod Čířem a dál zpátky do vesničky Pavličky.

Jedna z mála fotek, kde není Bonnča rozmazaná. Nepostojí chviličku. A její černý kožíšek se také nefotí moc dobře. Jak není dobré světlo, je tam vidět jen černý flekUsmívající se.Snad se vám procházka s námi líbila. Mějte pohodový zbytek neděle i celý týden. A děkuji vám za návštěvu a komentáře, DrahušUsmívající se.