Prosinec 2015

Štědrý den

24. prosince 2015 v 14:17 | Drahuš |  Vánoce

Přeji všem krásné prožití Vánoc s vašimi blízkými, spoustu klidu,

pohody a splněných přání.Zlatá nedělě

20. prosince 2015 v 20:30 | Drahuš |  Vánoce
Naše rozhodnutí o letošní absenci vánočního stromečku nám nevydrželo. Stromeček už je ozdobený a kupodivu Bonnču moc nezajímá. Pro jistotu je ozdobený jen umělohmotnými ozdobami. A nedávali jsme čokoládovou kolekciUsmívající se. Prostě bez stromečku by to nebyly Vánoce.


V sobotu jsme měli nějaké povinnosti směrem na Mělník. Zajeli jsme se podívat do města na adventní trh. Moc se nám tam líbilo. Jen byla škoda, že jsme tam byli kolem poledne a bylo světlo. Já si dala svařáček a manžel trdelník. Oboje bylo dobréUsmívající se.


I Bonnynka byla s námi. Byla hodná, jen jsme se nesměli moc zastavovat. To jí nebaviloMrkající.


A dneska jsem dopekla cukroví. Není toho moc, něco ještě odvezeme k tchýni a tchánovi, kam jedeme na svátky.

Linecké a rohlíčky.Šlehačkové, recept mám od Libušky


Kakaové měsíčky - také podle Libušky. Ještě jsem místo rumových kuliček udělala salám z piškotů. Ten odpočívá v lednici a krájet ho budu postupně.


A večer jsme si zapálili už čtvrtou svíčku,


Děkuji, že jste se u mě zastavili a mějte se pohodověUsmívající se. DrahušDruhou svíčku...

6. prosince 2015 v 22:12 | Drahuš |  Vánoce...na našem adventním svícnu jsme si zapálili až dnes večer. V sobotu ráno jsme odjeli na víkend k manželovo rodině.Dneska ráno jsme se probudili do slunečného, mrazivého dne a my se vydali s psíma holkama na procházku. Pojďte s námi...


Sluníčko svítilo jedna radost. Vyšli jsme po snídani, hezky posíleni na cestuUsmívající se. Přes louku jsme došli k rybníku Berník. Někdy tu jsou labutě, tentokrát byla hladina pustá a naprosto klidná, jako zrcadlo.


Bonny s Eby lítaly jak torpéda. Bonnča nedá Ebyně pokoj. Pořád jí zlobí. Šli jsme po cestě mezi polem a loukou. Na lukách se přes rok pasou krávy, tak jsme museli dávat pozor, aby jsme nešlápli do nějaké hromady, co tu po kravičkách zůstaly Usmívající se


V údolíčkách bylo krásně bílo


a mlhavo.


Seběhneme dolu z kopečka na cestu,


přejdeme můstek přes Jickovický potok,
a přicházíme k Sobědraži.U křížku odbočíme. Do vesnice nejdeme. Až někdy příště.,,Naše" Ebynka. Je z útulku. Bohužel občas mívá epileptické záchvaty. V sobotu jsme se šli podívat do Kostelce na stromeček a Mikuláše s Čertem. Jako překvapení měl být ohňostroj, o kterém jsme nevěděli. Ale než jsme stačili odejít, ohňostroj začal a Ebynka se nám vysmekla z postroje a utekla. Naštěstí jsme ji doběhli na kraji Zahrádky. Chudák byla vyděšená a my také.MyšilovkyUsmívající se


v dáli Kostelec,


manžel a jeho stínMrkající.


Cesta pokračuje dál do Zahrádky. My odbočujeme doleva.


Sejdeme do údolí a jsme doma.Děkuji, že jste se s námi prošli jihočeskou krajinou a věřím, že i Vy jste strávili pěkný, sváteční víkend.

Drahuš Usmívající se